ESKİŞEHİR TEMİZLİK 0536 604 64 01 - 0 542 260 86 02
Eskişehir İnşaat Temizliği - İnşaat Sonrası Temizlik İşleri
Eskişehir merdiven temizliği
Eskişehir ev temizliği
Eskişehir okul temizliği
Eskişehir insan kaynakları
Eskişehir eleman teymini

Vatan Cad.No-70
www.eskisehirinsaattemizligi.com
0222-240 25 26 - 0536 604 64 01 - 0 542 260 86 02

“En Düşük Memur Maaşı 22 Bin TL Olacak”

24.5.2023 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, NTV canlı yayınında gündeme ve çalışma hayatına ilişkin soruları yanıtladı.

Bakan Bilgin, EYT kapsamında emekli maaşlarının bağlanma süresine ilişkin sorulan soru üzerine, 1 milyon 700 bin civarında başvurunun geldiğini, üç aydır SGK personelinin olağanüstü bir çalışma yürüttüğünü söyledi.

Maaş bağlama işlemlerinin devam ettiğini kaydeden Bilgin, "Bu ay sonuna kadar tamamlanır diye düşünüyorum. Çok az bir süre kaldı, bu hafta içerisinde tamamlanır. Tamamlanmasa da en fazla bir hafta veya 10-15 gün sarkar. Ama kimsenin endişesi olmasın, herkes bütün haklarını birikmiş olarak alacak. Bazen eksik işlemleri olanlar var, onların dosyaları tamamlanıyor, onlarla ilgili hiçbir sorun yok" diye konuştu.

“Asgari Ücret Belli Bir Seviyeye Gelmiştir, Temmuz Ayında da Benzer Bir Süreç İşleyecektir”

Bakan Bilgin, asgari ücretle ilgili temmuz ayındaki beklentilere ilişkin soru üzerine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bu konudaki ifadelerini anımsatarak, Erdoğan'ın katkısıyla asgari ücretin belli bir seviyeye geldiğini Temmuz ayında da benzer bir sürecin işleyeceğinin altını çizdi.

“En Düşük Memur Maaşı 22 Bin TL Olacak”

Memur maaşlarına ilişkin ise Bilgin, "Bizim açıklamamız açık, 22 bin lira olacak" dedi.

Çalışma hayatında EYT ve 3600 ek gösterge gibi pek çok çalışmanın tamamlandığını belirten Bakan Bilgin, "Son kapattığımız dosya, geçici işçiler dosyası oldu. Onu Meclis'e intikal ettirebildik. Bunların birçoğu Meclis'te çözülecek. Yani biz hazırlığı yapıyoruz, teknik çalışma Meclis'te yapılıyor. Dolayısıyla orada benim önümde taşeron işçileri kaldı" ifadelerini kullandı.

Belediyelerde çalışan bir personel grubunun sorunlarının da önlerinde bulunduğunu aktaran Bilgin, "Öyle bazı sorunlar var, onları da çözeceğiz inşallah. Hazırlıklarımız var, onlar da yeni Meclis döneminde çözüme kavuşacaktır" şeklinde konuştu.

Gönderen: alfa_turk
568 defa okundu 
 


Ekonomi
Eskişehir’de safran yaygınlaştırma bilgilendirme toplantısı yapıldı
En önemli hedefimiz ihracat
Emlak Vergisi 1’inci Taksit Ödemeleri Çarşamba Günü Sona Eriyor
GÜLER: “TÜRKİYE İÇİN DAHA ÇOK ÇALIŞMALIYIZ”
İş Dünyası Yeşil Dönüşüm Teşvik ve Hibeleri Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi