ESKİŞEHİR TEMİZLİK 0530 746 82 66
Eskişehir İnşaat Temizliği - İnşaat Sonrası Temizlik İşleri
Eskişehir merdiven temizliği
Eskişehir ev temizliği
Eskişehir okul temizliği
Eskişehir insan kaynakları
Eskişehir eleman teymini

Vatan Cad.No-70
www.eskisehirinsaattemizligi.com
0222-240 25 26 - 0530 746 82 66

Eskişehir’de Süne Mücadele Çalışmaları Bayramda da Devam Etti

11.06.2019 

Nisan ayında sünenin ovaya inişi ile başlayan süne sürvey çalışmalarında sona yaklaşılması sebebiyle çalışmalar bayram süresince de devam etti.

İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Emine SEVER konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada;

2019 yılında İlimizde süne mücadelesinin toplam 20 ekip ve 72 teknik personel ile yaklaşık 2.100.000 dekar hububat ekili alanda yürütüldüğünü belirterek, nimf sürveyinin ve ilaçlama döneminin bayram dönemine denk gelmesi sebebiyle teknik ekiplerin bayram süresince de çalışmalarına ara vermeden devam ettiğini söyledi.

Ülkesel süne koordinatörü Dr. Mümtaz ÖZKAN ve İç Anadolu bölge süne koordinatörü Mehmet ÇULCU ile İl Koordinatör Ekibi tarafından konuyla ilgili değerlendirme yapıldığını belirten İl Müdürümüz Dr. Emine SEVER, 3 Haziran arife günü alınan ilk ilaçlama kararıyla birlikte sünenin fenolojisi ve yoğunluğuna göre ilaçlama kararlarının alınmaya devam ettiğini ifade etti.

İlaçlama kararı alınan yerlerde 1 (bir) günlük gecikmenin bile ciddi ekonomik kayıplara neden olacağını belirten İl Müdürümüz SEVER, hem ekonomik kayıpların en aza düşürülmesi ve hem de gelecek yıl daha yoğun bir süne tehdidinin yaşanmaması için çiftçilerimizin vakit kaybetmeden derhal ilaçlama yapmaları gerektiğini söyledi.

 Bu yıl kaliteli buğdaya Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından % 4 ilave kalite primi verileceğini belirten İl Müdürümüz SEVER, süne mücadelesi kapsamında yapılan tüm çalışmaların İlimiz ve Ülkemiz tarımına hayırlı olmasını temenni etti.

 

Gönderen: haber
951 defa okundu 
 


Ekonomi
TEI PARIS AIR SHOW’DA
Tasarımın incelikleri ve yeni ürün sırları konuşuldu
Eskişehir’de “Süt İneklerinde Üreme ve Döl Veriminin Arttırılması” Paneli
BEBKA KAMUDA DEĞİŞİM VE DİJİTAL DÖNÜŞÜME KATKI SAĞLIYOR
Türk Eximbank’tan Yüksek Teknolojili İhracata destek